Dlaczego warto transmitować konferencję, kongres, debatę?

Sala konferencyjna i transmisja konferencji

Organizujesz konferencję, kongres albo debatę. Planując budżet, musisz wziąć pod uwagę wynajem lokalu, ale być może także catering, promocję i obsługę fotograficzną. Czy warto do tych wydatków dołożyć jeszcze transmisję (streaming)? Czytaj dalej, żeby przekonać się, że nie tylko warto – ale wręcz trzeba zdecydować się na transmisję.

Czytaj dalej „Dlaczego warto transmitować konferencję, kongres, debatę?”

5 rzeczy, które tracisz, nie transmitując swojej konferencji

Pandemia sprawiła, że organizacja konferencji, debat, kongresów mocno się skomplikowała. Przez obostrzenia wiele wydarzeń przeniosło się, częściowo lub całkowicie, „do online”… i już tam zostało.

Jeżeli wciąż nie zdecydowałeś/aś się, żeby transmitować swoje wydarzenie w internecie, zobacz, co tracisz, nie transmitując swojej konferencji.

Czytaj dalej „5 rzeczy, które tracisz, nie transmitując swojej konferencji”

Jak zadbać o publiczność online?

Jeżeli zamawiasz u nas transmisję, to my bierzemy odpowiedzialność za stronę techniczną, np. pilnujemy, żeby transmisja była wcześniej zaplanowana i staramy się o jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Są jednak rzeczy, które może zrobić organizator, żeby transmisja okazała się sukcesem – czyli żeby oglądało ją jak najwięcej, jak najbardziej zaangażowanych osób.

Czytaj dalej „Jak zadbać o publiczność online?”

Top 5 transmisji z briefingów i konferencji prasowych

Organizacja briefingu czy konferencji prasowej w czasach pandemii to wyzwanie. Obostrzenia i limity sprawiają, że trzeba bardzo pilnować liczby zaproszonych dziennikarzy i wdrażać czasem kłopotliwe procedury. Warto wtedy pomyśleć o transmisji z briefingu czy konferencji – w transmisji „zmieszczą” się wszyscy chętni dziennikarze, do tego „zwykli” widzowie, a dzięki wykorzystaniu czatu można zadawać pytania. W DobreTransmisje.pl reagujemy szybko – często jesteśmy na miejscu w ciągu godziny! Oto 5 najciekawszych transmisji z briefingów i konferencji, jakie ostatnio robiliśmy.

Czytaj dalej „Top 5 transmisji z briefingów i konferencji prasowych”