Using Video Chat

Our video calling solution requires no extra software installation (Zoom, Skype etc.). Everything is happening inside your internet browser. If needed, you can easily share your screen (e.g. presentation) as well.

What is needed?

 • a link for the video chatroom, provided by us
 • a computer/laptop with webcam
 • Chrome, Firefox (on Windows) or Safari (on MacOS)
 • headphones/headset (highly recommended), preferably with microphone

Step-by-step – Video Chat

 1. You will receive a link for the „video chatroom” – click it or paste the link in your browser,
 • Windows computers – only Chrome or Firefox browsers will work
 • Mac – only Safari browser will work
 1. Enter your name and click „Continue”.
 1. If prompted to allow access to your webcam/microphone – allow access; if you accidentally denied the access, simply reload the page.
 1. Settings appear.
 • network quality – shows how good is your internet connection (green-yellow-red)
 • if you can’t see yourself – try changing the camera
 • if you want to test your microphone and speakers, click„Test”

if everything looks good, click „Join Room”

 1. You are in the „video chatroom” now; if you want to leave the connection, move your cursor to the bottom of the screen and click the red „X” icon.

Step-by-step – Sharing your screen

 1. When you’re already in the „video chatroom”, move cursor to the bottom of the screen and click on „Share” icon.
 1. „Screen sharing” window appears; click „Whole screen”, click picture (thumbnail) of your screen and click „Share”; you are now sharing your computer screen
 1. 2 little windows appear to indicate you are now sharing your screen; on the smaller one, click „Hide” so the window does not get in the way.
 1. Minimize your browser or go to your desktop and launch your presentation in full-screen mode.
 1. Go ahead with your presentation; your presentation and your webcam’s picture will be shown, and your voice will be heard.
 1. To stop sharing your screen, go back to your browser and click „Stop Sharing”.

Remember: in case of any failure, please refresh/reload the page (e.g. by using F5), this will remove you from the video chatroom and you’ll be able to join again.

Frequently Asked Questions

Q: Can I use my smartphone/iPhone?
A: If you have no access to a computer, it is possible to use a smartphone (Huawei phones are strictly not supported). Please let us know if you can’t use a computer.

Q: Can use video chat without headphones/headset?
A: Communicating without headphones/headset can lead to a nasty echo. Please let us know if you can’t use headphones/headset.

Q: During video chat, picture and/or sound has suddenly disappeared. 
A: Please reload/refresh the page. This will remove you from the video chatroom and you’ll be able to join again.

Q: Can I use wireless, Bluetooth headset, AirPods?
A: Wireless headset can be a pain to configure properly. We recommend regular, wired headphones/headset.

Q: Can I sing to my microphone?
A: No. The software is optimized for speech. Singing and music will sound really bad.

Q: What are the icons at the bottom of the screen?
A: The icons will switch your cameras, turn off camera and microphone and share your screen. Do not click the icons unless instructed otherwise.

Top 5 transmisji z briefingów i konferencji prasowych

Organizacja briefingu czy konferencji prasowej w czasach pandemii to wyzwanie. Obostrzenia i limity sprawiają, że trzeba bardzo pilnować liczby zaproszonych dziennikarzy i wdrażać czasem kłopotliwe procedury. Warto wtedy pomyśleć o transmisji z briefingu czy konferencji – w transmisji „zmieszczą” się wszyscy chętni dziennikarze, do tego „zwykli” widzowie, a dzięki wykorzystaniu czatu można zadawać pytania. W DobreTransmisje.pl reagujemy szybko – często jesteśmy na miejscu w ciągu godziny! Oto 5 najciekawszych transmisji z briefingów i konferencji, jakie ostatnio robiliśmy.

1. Konferencja prasowa online Polskiego Przemysłu Spirytusowego

Klasyczna „pandemiczna” konferencja prasowa: w biurze znajduje się główny gość oraz prowadzący konferencję dziennikarz, który czyta pytania pojawiające się na czacie YouTube.

Do tej realizacji zapewniliśmy własny, „przezroczysty” kanał na YouTube – zapewniamy go bezpłatnie wszystkim Klientom, których kanały nie mają możliwości nadawania na żywo lub umieszczania transmisji na zewnętrznych stronach.

2. „Przyjazne Państwo” – konferencja prasowa online Janusza Palikota, Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki – takim osobowościom się nie odmawia! Usłyszeliśmy „konferencja prasowa online na Zoomie”, ale w kilka minut udało się wyjaśnić, że znacznie lepiej i wygodniej będzie ją zrobić na YouTube. Spotkaliśmy się w hallu eleganckiego Hotelu Warszawa. Największym problemem była niska prędkość internetu – nasze łącza LTE były w tym miejscu ledwo wystarczające do transmisji, a internet „hotelowy”… tego dnia po prostu nie istniał. Nauczeni doświadczeniem z kilkuset transmisji mocno obniżyliśmy jakość obrazu, dzięki czemu transmisja się nie zacinała – a to dla widzów jest najważniejsze.

Podczas konferencji dziennikarze zadawali pytania na czacie tekstowym na YouTube. Wybrane pytania były czytane na głos do mikrofonu przez dodatkową osobę, a panowie z „Przyjaznego Państwa” odpowiadali na bieżąco. Konferencja odbiła się szerokim echem w mediach, pisały o niej m.in. Super Express, Money.pl, Wirtualne Media i Press.

3. Dzień otwarty online w Szkole Postawowej 323 w Warszawie

Pandemia pandemią, ale uczyć się trzeba! Dla Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków na warszawskim Ursynowie zorganizowaliśmy „Dzień otwarty online”. Rodzice przyszłych pierwszoklasistów mogli dowiedzieć się więcej o szkole i usłyszeć cenne wskazówki, jak przygotować dzieci do nowych obowiązków.

Cała „konferencja” odbyła się w gabinecie Dyrektor szkoły – zapewniliśmy kamerę, możliwość wykorzystania w transmisji prezentacji z komputera, mikrofon i oświetlenie. Transmisja była nadawana na zapewnionym przez nas bezpłatnie kanale YouTube, a można ją było oglądać m.in. na stronie szkoły. Warto dodać, że była to już nasza druga transmisja z tej szkoły – mamy sygnały, że taka forma bardzo spodobała się rodzicom!

4. Briefing I Prezes SN, prof. Małgorzaty Gersdorf

Na prośbę Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” zjawiliśmy się w gmachu Sądu Najwyższego. Słusznie spodziewaliśmy się na miejscu wielu dziennikarzy. W czasie, kiedy inne ekipy przepychały się przed kamerami, żeby jak najlepiej „zebrać” dźwięk, my skorzystaliśmy z naszego własnego mikrofonu na tzw. tyczce, obsługiwanego przez dodatkową osobę – dzięki temu nasza relacja miała zdecydowanie najlepszy dźwięk spośród wszystkich transmisji internetowych z tego briefingu.

Po briefingu jeszcze błyskawicznie przebiegliśmy na zewnątrz, gdzie udało nam się nadać na żywo wiec poparcia – w czasie, kiedy większość ekip jeszcze zwijała sprzęt po briefingu.

5. Konferencja Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” ws. wyroku TSUE

W przeddzień ogłoszenia bardzo ważnego dla „frankowiczów” wyroku TSUE ws. C-260/18 transmitowaliśmy debatę organizowaną przez Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”. Transmisja chyba się spodobała, bo kilka godzin później usłyszeliśmy: „zróbmy jeszcze jedną transmisję jutro, w momencie ogłaszania wyroku!”. A jaki wyrok zapadł w Trybunale i czy Stowarzyszenie tego się spodziewało? Powiemy tylko, że w trakcie transmisji strzelały korki szampanów 🙂

Do tej transmisji zapewniliśmy m.in. własny kanał na YouTube.

Briefingi i konferencje prasowe często są organizowane spontanicznie i trzeba szybko reagować. Zespół DobreTransmisje.pl jest do tego bardzo dobrze przygotowany: nasz sprzęt jest niewielki, ustawienie go i rozpoczęcie transmisji to kwestia dosłownie kilku minut. W czasie, kiedy inne firmy dopiero zastanawiają się jak „ugryźć” temat, my dostarczamy już Twój komunikat do widzów transmisji online.