5 najciekawszych miejsc, w których robiliśmy transmisje

Dzięki naszym technologiom jesteśmy w stanie zrealizować transmisję praktycznie z dowolnego miejsca. Transmisję ze studia czy z dobrze przygotowanej sali konferencyjnej może przeprowadzić każda firma – my nie jesteśmy ograniczeni do takich standardowych miejsc. Oto 5 najciekawszych miejsc, z których prowadziliśmy transmisje.

1. Transmisja ze średniowiecznej księgarni

Księgarnia Empik przy Rynku w Krakowie to miejsce bardzo stare. I bardzo ciasne. Opisywane przez Empik jako „jedna z najstarszych księgarni w Europie” mieści się w średniowiecznej kamienicy, więc przejścia są dosyć wąskie, pomieszczenia małe, a mury bardzo grube. Z powodu dużego zainteresowania spotkaniami nasz realizator miał bardzo mało miejsca na ustawienie kamer i stolika realizacyjnego. Większe kamery i „pełnowymiarowa” transmisja w tej księgarni by się nie zmieściły.

Transmisja z księgarni
Dobretransmisje.pl w Empik Kraków Rynek, spotkanie autorskie z Adamem Zagajewskim

2. Transmisja z ruchomej platformy

Przyjmując zlecenie od Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, spodziewaliśmy się dobrej zabawy – i tak było! Ulicami Warszawy jeździła ciężarówka ze specjalną platformą, na której grał na żywo DJ, a nasz realizator transmitował to na Facebooku Urzędu Dzielnicy. Najciekawiej było, kiedy platforma się zatrzymywała, okoliczni mieszkańcy zaczynali tańczyć, a nasz realizator zeskakiwał z platformy i pokazywał wielką radość.

Transmisja z ruchomej platformy
Praska Dyskoteka Balkonowa 2020. Transmisja na Facebook.

3. Transmisja z festiwalu rockowego

Pol’and’Rock, dawniej znany jako Woodstock, to jeden z największych festiwali rockowych na świecie. Cieszymy się, że też mieliśmy mały wkład w sukces jednej z edycji. Na prośbę Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przeprowadziliśmy 3 transmisje z debat organizowanych przez RPO w jednym z festiwalowych namiotów. Mimo wysokiej temperatury i dosyć rockandrollowych warunków, wszystko przebiegło sprawnie.

Transmisja z festiwalu muzycznego
DobreTransmisje.pl na Pol’and’Rock Festival

4. Transmisja z galerii sztuki

Dzięki technologii możemy zrealizować transmisję praktycznie wszędzie tam, gdzie zażyczy sobie tego Klient. A zażyczył sobie w jednej z warszawskich galerii sztuki – Galerii Delfiny. W tej galerii zrealizowaliśmy już kilkanaście transmisji i za każdym razem scenografia jest nieco inna, bo zmieniają się obrazy na ścianach. Podczas jednej z transmisji przed kamerą wystąpił nawet pies prowadzącego. Ciekawe, jakie jeszcze niespodzianki nas czekają?

Transmisja z galerii sztuki
Dobretransmisje.pl w Galerii Delfiny, Warszawa

5. Transmisja z siedziby wydawnictwa

Siedziba Wydawnictwa Iskry mieści się w jednej z kamienic przy modnym warszawskim Placu Zbawiciela. Gabinet prezesa to ogromny, stylowy salon z (uwaga) wieloma książkami. W takich kulturalnych warunkach zrealizowaliśmy spotkanie autorskie prowadzone przez znakomitego dziennikarza, Konrada Piaseckiego.

Transmisja z siedziby wydawnictwa
Transmisja spotkania autorskiego – Zofia Wojtkowska, Konrad Piasecki. Siedziba Wydawnictwa Iskry.

Bonus: sala operacyjna

Kilka lat temu, działając w ramach innej firmy, mieliśmy przyjemność prowadzić transmisję z… sali operacyjnej. Operację prowadził prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, a my transmitowaliśmy ją na jeden z portali internetowych.

Transmisja z sali operacyjnej. Operuje prof. Henryk Skarżyński, Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach.

Podsumowanie

Transmisje z nietypowych miejsc to coś, w czym się specjalizujemy – niezależnie od tego, jak mało jest miejsca i jak mało „przystosowana” jest lokalizacja, zawsze staramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Nie możemy się doczekać, żeby dodać do listy kolejne ciekawe miejsca – zapraszamy do kontaktu!