Top 5 transmisji z debat

Transmisja z Samorządowej Debaty Oświatowej

Debaty to jedne z najczęściej transmitowanych wydarzeń. W końcu po to się ludzie spotykają i dyskutują, żeby o wynikach tych spotkań dowiedział się świat. Oto kilka najciekawszych – merytorycznie i technicznie – transmisji z debat.

1. Big Book Festival 2018 – okrągły stół blogerów i wydawców

Okrągły stół to wyzwanie pod względem technicznym: trudno stanąć z kamerą tak, żeby komuś nie zasłaniać widoku. Tu wykorzystaliśmy kamerę na zdalnie sterowanej głowicy, ustawioną dokładnie pośrodku stołu. Kiedy tylko uczestnik zabierał głos, kamera obracała się w lewo lub w prawo, żeby go pokazać, a przy tym była na tyle nisko, że nie zasłaniała widoku innym osobom, siedzącym przy stole.

2. Haloursynow.pl – debata przedwyborcza 2019

Debata trochę „telewizyjna”: kilku kandydatów, dwoje prowadzących i publiczność, która mogła zadawać swoje pytania – a zadawała je tak chętnie, że nie wystarczyło już czasu na pytania od internautów. Nauczka dla organizatorów, żeby robić dłuższe debaty 😉

3. II Samorządowa Debata Oświatowa

Bardzo ładne (choć trochę ciemne) wnętrza Pałacu Kultury i Nauki i ważny temat finansowania oświaty przez samorządy.

4. Medyczna Racja Stanu. Kapitał – zdrowie narodu

Kolejne ładne wnętrze – tym razem Pałac Staszica, siedziba Polskiej Akademii Nauk, i kolejny ważny temat, związany z ochroną zdrowia. Mamy tu i okrągły stół (czy już pisałem, że to wyzwanie?), ale tym razem bez „dziury” w środku, więc nie dało się tam ustawić kamery, i mównicę, i ekran z prezentacją, i publiczność. A jednak się udało – i to bez przestawiania żadnej z 3 kamer.

5. Rzecznik Praw Obywatelskich – sędziowie pod presją

Debata o sądownictwie w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich. Ciekawy temat i aktywna publiczność – recepta na udaną debatę.

Podsumowanie

Debaty mają różną temperaturę: są spokojne i wyważone, dynamiczne i pełne emocji, ale wszystkie zasługują na to, żeby je pokazać w internecie. Zamawiając transmisję z debaty, otrzymujesz także nagranie – więc zawsze jest coś, co po debacie zostanie. Bo po co organizować debatę, o której nikt się nigdy nie dowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *