Top 10 debat

Całkiem spora część naszych zleceń to transmisje debat. W końcu po to się ludzie spotykają i dyskutują, żeby o wynikach tych spotkań dowiedział się świat. Oto kilka najciekawszych – merytorycznie i technicznie – transmisji z debat.

1. Szkoła Liderów i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Debata „Niepewne czasy, trwałe wspólnoty”.

Bardzo „telewizyjna” w formie debata, znakomicie przygotowana przez organizatorów i świetnie poprowadzona. Pomimo wcale nie „telewizyjnego” budżetu, efekt przekroczył oczekiwania Klienta. Jedna z realizacji, z których jesteśmy najbardziej dumni.

2. Centrum Nauki Kopernik. Debata „Żywność przyszłości”.

Debata w ramach Festiwalu Przemiany 2019 – jednego z największych wydarzeń, jakie mieliśmy przyjemność transmitować. Festiwal-konferencja był poświęcony żywności przyszłości, a ta międzynarodowa debata była zwieńczeniem całej imprezy. Aby nie przeszkadzać uczestnikom, wykorzystaliśmy kamerę na zdalnie sterowanej głowicy. Nasze rozwiązania techniczne spodobały się w Centrum Nauki Kopernik – czy może być lepiej?

3. Fundacja XBW i Instytut Biznesu. „Jak uzdrowić polską gospodarkę po epidemii?”

W nieco mniej oczywistym miejscu, w galerii sztuki, eksperci rozmawiali o najgorętszym temacie ostatniego roku – wpływie pandemii na gospodarkę. Jak uzdrowić gospodarkę? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba obejrzeć debatę!

4. Haloursynow.pl – debata przedwyborcza 2019

Debata w stylu „telewizyjnym”, zorganizowana przez portal haloursynow.pl: kilku kandydatów, dwoje prowadzących i publiczność, która mogła zadawać swoje pytania – a zadawała je tak chętnie, że nie wystarczyło już czasu na pytania od internautów. Nauczka dla organizatorów, żeby robić dłuższe debaty 😉

5. Empik Apostrof Festival 2019. „Samoograniczenie ostatniej szansy”.

Od 3 lat regularnie współpracujemy z Empikiem przy transmisjach spotkań autorskich – nie tylko w salonach Empiku, ale też podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Apostrof. W 2019 festiwal gościł m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a wśród 33 transmisji, jakie tam zrealizowaliśmy, była ta debata. Temat ratunku dla naszej planety, debata na deskach teatru – warto obejrzeć.

6. Fundacja XBW i Wydawnictwo Bosz. „Promocja kultury polskiej i samej Polski poprzez książkę.”

Debata całkowicie w trybie online: wszyscy goście oraz prowadzący znajdowali się we własnych domach, a my realizowaliśmy transmisję z biura. Obecność profesora Jerzego Bralczyka na pewno dodała tej debacie kolorytu.

7. Medyczna Racja Stanu. Debata „Ja Pacjent”.

Jedna z cyklu prestiżowych debat „Medyczna Racja Stanu”, które regularnie transmitujemy. Piękne wnętrza Pałacu Staszica, ale też duże wyzwanie realizacyjne, bo nie ma tam zbyt wiele miejsca do rozstawienia 3 kamer. A jednak się udało!

8. Big Book Festival 2018 – okrągły stół blogerów i wydawców

Od 2018 roku transmitujemy spotkania znakomitego festiwalu literackiego, Big Book Festival. Prawdziwy „okrągły stół” to wyzwanie pod względem technicznym: trudno stanąć z kamerą tak, żeby komuś nie zasłaniać widoku. Tu wykorzystaliśmy kamerę na zdalnie sterowanej głowicy, ustawioną dokładnie pośrodku stołu. Kiedy tylko uczestnik zabierał głos, kamera obracała się w lewo lub w prawo, żeby go pokazać, a przy tym była na tyle nisko, że nie zasłaniała widoku innym osobom, siedzącym przy stole.

9. II Samorządowa Debata Oświatowa.

Bardzo klimatyczne wnętrze, bo to sala w Pałacu Kultury i Nauki! Ciekawa debata o finansowaniu oświaty przez samorządy. Transmisję zrealizowaliśmy na zlecenie kilku podmiotów, m.in. Związku Gmin Wiejskich RP.

10. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich – sędziowie pod presją

Debata o sądownictwie w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich. Ciekawy temat i aktywna publiczność – recepta na udaną debatę.

Podsumowanie

Debaty mają różną temperaturę: są spokojne i wyważone, dynamiczne i pełne emocji, ale wszystkie zasługują na to, żeby je pokazać w internecie. Zamawiając transmisję z debaty, otrzymujesz także nagranie – więc zawsze jest coś, co po debacie zostanie. Bo po co organizować debatę, o której nikt się nigdy nie dowie?