Top 5 transmisji z briefingów i konferencji prasowych

Organizacja briefingu czy konferencji prasowej w czasach pandemii to wyzwanie. Obostrzenia i limity sprawiają, że trzeba bardzo pilnować liczby zaproszonych dziennikarzy i wdrażać czasem kłopotliwe procedury. Warto wtedy pomyśleć o transmisji z briefingu czy konferencji – w transmisji „zmieszczą” się wszyscy chętni dziennikarze, do tego „zwykli” widzowie, a dzięki wykorzystaniu czatu można zadawać pytania. W DobreTransmisje.pl reagujemy szybko – często jesteśmy na miejscu w ciągu godziny! Oto 5 najciekawszych transmisji z briefingów i konferencji, jakie ostatnio robiliśmy.

1. Konferencja prasowa online Polskiego Przemysłu Spirytusowego

Klasyczna „pandemiczna” konferencja prasowa: w biurze znajduje się główny gość oraz prowadzący konferencję dziennikarz, który czyta pytania pojawiające się na czacie YouTube.

Do tej realizacji zapewniliśmy własny, „przezroczysty” kanał na YouTube – zapewniamy go bezpłatnie wszystkim Klientom, których kanały nie mają możliwości nadawania na żywo lub umieszczania transmisji na zewnętrznych stronach.

2. „Przyjazne Państwo” – konferencja prasowa online Janusza Palikota, Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki – takim osobowościom się nie odmawia! Usłyszeliśmy „konferencja prasowa online na Zoomie”, ale w kilka minut udało się wyjaśnić, że znacznie lepiej i wygodniej będzie ją zrobić na YouTube. Spotkaliśmy się w hallu eleganckiego Hotelu Warszawa. Największym problemem była niska prędkość internetu – nasze łącza LTE były w tym miejscu ledwo wystarczające do transmisji, a internet „hotelowy”… tego dnia po prostu nie istniał. Nauczeni doświadczeniem z kilkuset transmisji mocno obniżyliśmy jakość obrazu, dzięki czemu transmisja się nie zacinała – a to dla widzów jest najważniejsze.

Podczas konferencji dziennikarze zadawali pytania na czacie tekstowym na YouTube. Wybrane pytania były czytane na głos do mikrofonu przez dodatkową osobę, a panowie z „Przyjaznego Państwa” odpowiadali na bieżąco. Konferencja odbiła się szerokim echem w mediach, pisały o niej m.in. Super Express, Money.pl, Wirtualne Media i Press.

3. Dzień otwarty online w Szkole Postawowej 323 w Warszawie

Pandemia pandemią, ale uczyć się trzeba! Dla Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków na warszawskim Ursynowie zorganizowaliśmy „Dzień otwarty online”. Rodzice przyszłych pierwszoklasistów mogli dowiedzieć się więcej o szkole i usłyszeć cenne wskazówki, jak przygotować dzieci do nowych obowiązków.

Cała „konferencja” odbyła się w gabinecie Dyrektor szkoły – zapewniliśmy kamerę, możliwość wykorzystania w transmisji prezentacji z komputera, mikrofon i oświetlenie. Transmisja była nadawana na zapewnionym przez nas bezpłatnie kanale YouTube, a można ją było oglądać m.in. na stronie szkoły. Warto dodać, że była to już nasza druga transmisja z tej szkoły – mamy sygnały, że taka forma bardzo spodobała się rodzicom!

4. Briefing I Prezes SN, prof. Małgorzaty Gersdorf

Na prośbę Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” zjawiliśmy się w gmachu Sądu Najwyższego. Słusznie spodziewaliśmy się na miejscu wielu dziennikarzy. W czasie, kiedy inne ekipy przepychały się przed kamerami, żeby jak najlepiej „zebrać” dźwięk, my skorzystaliśmy z naszego własnego mikrofonu na tzw. tyczce, obsługiwanego przez dodatkową osobę – dzięki temu nasza relacja miała zdecydowanie najlepszy dźwięk spośród wszystkich transmisji internetowych z tego briefingu.

Po briefingu jeszcze błyskawicznie przebiegliśmy na zewnątrz, gdzie udało nam się nadać na żywo wiec poparcia – w czasie, kiedy większość ekip jeszcze zwijała sprzęt po briefingu.

5. Konferencja Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” ws. wyroku TSUE

W przeddzień ogłoszenia bardzo ważnego dla „frankowiczów” wyroku TSUE ws. C-260/18 transmitowaliśmy debatę organizowaną przez Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”. Transmisja chyba się spodobała, bo kilka godzin później usłyszeliśmy: „zróbmy jeszcze jedną transmisję jutro, w momencie ogłaszania wyroku!”. A jaki wyrok zapadł w Trybunale i czy Stowarzyszenie tego się spodziewało? Powiemy tylko, że w trakcie transmisji strzelały korki szampanów 🙂

Do tej transmisji zapewniliśmy m.in. własny kanał na YouTube.

Podsumowanie

Briefingi i konferencje prasowe często są organizowane spontanicznie i trzeba szybko reagować. Zespół DobreTransmisje.pl jest do tego bardzo dobrze przygotowany: nasz sprzęt jest niewielki, ustawienie go i rozpoczęcie transmisji to kwestia dosłownie kilku minut. W czasie, kiedy inne firmy dopiero zastanawiają się jak „ugryźć” temat, my dostarczamy już Twój komunikat do widzów transmisji online.