Przygotowanie planszy początkowej

Zanim transmisja się rozpocznie, Facebook, YouTube i inne platformy wyświetlają planszę początkową (tzw. „zaślepkę”). Zwykle na takiej planszy wpisuje się tytuł, dzień i godzinę rozpoczęcia transmisji, można też umieścić logotypy organizatorów, sponsorów i ciekawą grafikę.

Taka plansza jest też wykorzystywana na początku transmisji – np. kiedy uczestnicy debaty już siedzą na swoich miejscach, realizator rozpoczyna transmisję, ale jeszcze „zasłania” wszystko planszą. Dopiero na odpowiedni sygnał plansza znika, żeby pokazać to, co się dzieje.

Plansza początkowa (i każda inna – np. plansza końcowa) powinna mieć rozmiar 1920×1080 pikseli, w formacie PNG lub JPG. Jeżeli Klient nie jest w stanie przygotować planszy, prosimy o kontakt – nasi graficy przygotują planszę za niewielką opłatą.

Poniżej kilka przykładów planszy początkowych z naszych transmisji:

Pro tip: upewnij się, że ważne elementy planszy, np. logotypy sponsorów i napisy nie znajdują się blisko krawędzi (góra, dół, boki). Facebook i YouTube czasami obcinają brzegi planszy, więc ważne elementy lepiej umieścić bliżej środka.

Wymagania techniczne dotyczące dodatkowych elementów graficznych do transmisji: belek, obrazów, logo i materiałów wideo znajdziesz tutaj.

Plansza początkowa to minimum, jakie trzeba przygotować przed transmisją. Jeżeli nie otrzymamy od Klienta planszy początkowej, Facebook i YouTube będą wyświetlały domyślną (najczęściej niezbyt pasującą) grafikę, natomiast nasz realizator na początku transmisji będzie pokazywał standardową planszę „Za chwilę początek transmisji”.