O nas

DobreTransmisje.pl to efekt połączenia dwóch pasji: do telewizji, szczególnie telewizji na żywo, i do technologii mobilnych.

Nasza misja

Chcemy umożliwić transmisje na żywo tym firmom, organizacjom i osobom, które dotychczas nie mogły sobie na to pozwolić. Dążymy do tego, aby warunki na miejscu lub niewielkie budżety nie były przeszkodą w dotarciu do widzów w internecie.

Wierzymy w to, że nazwa DobreTransmisje.pl zobowiązuje.

Nasza przewaga

Jako pierwsza w Polsce firma z tej branży i jedna z pierwszych na świecie wykorzystujemy tylko technologie mobilne. To daje nam przewagę nad konkurencją w co najmniej 3 aspektach:

sprawna realizacja – szybko się przemieszczamy z miejsca na miejsce, mamy krótki czas instalacji sprzętu dzięki wykorzystaniu niewielkich urządzeń i technologii bezprzewodowych

dowolna lokalizacja – nasz sprzęt zmieści się praktycznie wszędzie i nie wymaga szczególnych warunków na miejscu, możemy prowadzić transmisje nawet z nietypowych miejsc

optymalizacja kosztów – niewielkie rozmiary sprzętu to niskie koszty transportu, a dzięki automatyzacji produkcji większość transmisji obsługuje jeden wykwalifikowany realizator

Nasza historia

Jako 20-letni chłopak trafiłem do telewizji, w której prowadziłem programy na żywo, a z czasem zacząłem też robić własne materiały i programy i interesować się realizacją telewizyjną.

Równocześnie kochałem gadżety – telefony komórkowe, przenośne komputery i inne urządzenia. Podczas wakacji w 2004 roku napisałem cały poradnik o telefonach komórkowych, na palmtopie i składanej klawiaturze. I trafił do druku, i ludzie kupowali!

Więc, tu telewizja – a tu smartfon. Z biegiem czasu te dwa światy były coraz bliżej siebie: lepsze aparaty, większe możliwości, nagrywanie wideo jak w prawdziwej kamerze, a wreszcie – transmisje na żywo! Telewizja robiona smartfonem? Dlaczego nie!

Dzisiaj coraz mniej osób dziwi się na widok dziennikarza z telefonem zamiast kamery. Technologie mobilne pozwalają na sprawne działanie i obniżenie kosztów – dzięki temu nasze transmisje są dostępne praktycznie dla każdego.

Jestem wielkim zwolennikiem technologii mobilnych: oprócz zarządzania firmą DobreTransmisje.pl prowadzę także warsztaty i szkolenia dla dziennikarzy, twórców i firm. Więcej informacji znajdziesz na https://mopro.pl.

Maciej Samborski – Założyciel

Sprawdź DobreTransmisje.pl w portalu https://www.mojekonferencje.pl100% Mobile Tech